Książki

“100% mnie czyli książka o miłości, seksie i zagłuszaczach. Niezbędnik młodego człowieka.” Bianca-Beata Kotoro i Wiesław Sokoluk z gościnnym udziałem Izabeli Fornalik 

W książce znajdziesz informacje z zakresu psychologii, seksuologii i fizjologii ludzkiego ciała oraz porady, jak uniknąć chorób, niechcianej ciąży czy kłopotów w komunikacji między dwojgiem zakochanych. Autorzy rzetelnie i z wyjątkową wrażliwością informują o czekających cię przyjemnościach, ale też możliwych problemach, jakie niesie ze sobą rozpoczęcie współżycia. Ponadto książka zawiera wskazówki co robić, gdy dojdzie do nadużycia seksualnego (np. kazirodztwa) lub gwałtu; informacje na temat antykoncepcji, pornografii, masturbacji i cyberseksu oraz ryzyka uprawiania seksu pod wpływem narkotyków, dopalaczy czy alkoholu.

“A Zosia ma raka na smyczy” Bianca-Beata Kotoro

Czyli Mały człowiek mierzy się z chorobą rodzica.

Książka przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia.

Napisana przez psychoonkologa, psychoseksuologa, który przelał w zabawny sposób tematy trudne i nie wygodne. Korzystając z daru do rysowania ozdobił teks ręcznie wykonanymi rysunkami, pozostawiając też miejsce na twórczość dziecka, odbiorcy i właściciela książeczki.
Ten żartobliwy i rymowany ton pozwali małym dzieciom oswoić się z rakiem, kupą i pupą – tematami tabu wśród dorosłych. A dorosłym spojrzeć na chorobę z perspektywy dziecka.

darowizna na cele statusowe fundacji Po Prostu.

“Dojrzewanie. Miłość. Seks.” Izabela Fornalik

Pierwsza publikacja dotycząca seksualności osób niepełnosprawnych intelektualnie, która ma postać poradnika dla rodziców.

Autorka od lat naukowo zajmuje się tym obszarem badań, wykłada i publikuje w obrębie pedagogiki seksualnej oraz prowadzi zajęcia dla młodzieży niepełnosprawnej i jej rodziców z zakresu edukacji seksualnej.

To właśnie połączenie wiedzy i praktyki I. Fornalik sprawia, że autorka “nie straszy” rodziców seksualnością i dorosłością niepełnosprawnego dziecka. Oswaja z tematyką, dostarcza wiedzy, rozwiewa mity i łagodzi lęki…

“Jak edukować seksualnie osoby z niepełnosprawnością intelektualną.” Izabela Fornalik

Publikacja skierowana jest do tych wszystkich, którzy na co dzień pracują z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z niepełnosprawnością intelektualną. Bazując na własnym wieloletnim doświadczeniu, zarówno badawczym jak i praktycznym, dr Izabela Fornalik omawia różne aspekty seksualności osób niepełnosprawnych intelektualnie: seksualność dzieci, dojrzewanie płciowe, potrzeby seksualne i sposoby ich zaspokajania, miłość, małżeństwo, rodzicielstwo. Specjaliści znajdą w publikacji praktyczne porady na temat tego, jak zaplanować edukację seksualną w danej placówce (również w odniesieniu do osób z głębszą i głęboką niepełnosprawnością intelektualną), jakie treści przekazywać podopiecznym, jakie pomoce wykorzystać, jak współpracować z rodzicami, a także jak reagować na różnorodne przejawy seksualności oraz jak realizować skuteczną profilaktykę wykorzystywania seksualnego.

“Trudne tematy. Inność i różnorodność” Bianca-Beata Kotoro
“Trudne tematy. Śmierć i pogrzeb” Bianca-Beata Kotoro“Trudne tematy. Śmierć i pogrzeb” Bianca-Beata Kotoro
„Skąd się (nie) biorą dzieci” Bianca-Beata Kotoro i Wiesław Sokoluk
Translate »