O Fundacji

Naszym głównym celem jest prowadzenie edukacji psychoseksualnej, przeciwuzależnieniowej i profilaktycznej oraz zmniejszenie śmiertelności z powodu raka jelita cienkiego i grubego, poprawa jakości życia chorych oraz szerzenie profilaktyki przeciwnowotworowej.

Celami Fundacji są:

 1. Działania w kierunku zwiększenia dostępu do rehabilitacji i leczenia osób chorych na raka jelita cienkiego i grubego oraz mających wyłonioną stomię
 2. Reprezentowanie głosu pacjentów z rakiem jelita cienkiego i grubego oraz ze stomią;
 3. Profilaktyka oraz leczenie onkologiczne
 4. Propagowanie i ochrona praw pacjenta;
 5. Realizowanie kampanii edukacyjnych skierowanych do mediów, specjalistów w dziedzinie ochrony zdrowia, polityków i ogółu społeczeństwa;
 6. Seksualność osób podczas i po przebyciu chorób nowotworowych;
 7. Profilaktyka przeciwuzależnieniowa – alkohol, narkotyki, Internet, seks, jedzenie, leki;
 8. Ochrona i promocja zdrowia, w tym HIV/AIDS;
 9. Działania i edukacja na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo;
 10. Upowszechnianie i ochrona praw mniejszości seksualnych
 11. Przeciwdziałanie patologiom społecznym
 12. Działalność na ochronę i rzecz równych praw kobiet i mężczyzn
 13. Upowszechnianie i ochrona wolności praw człowieka oraz swobód obywatelskich
 14. Nauka, edukacja, oświata i wychowanie
 15. Propagowanie zdrowia fizycznego i psychicznego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych;
 16. Propagowanie i edukacja zdrowego odżywiania się dzieci i dorosłych;
 17. Pomoc ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych i wojen w kraju i za granicą
 18. Upowszechnianie i ochrona praw konsumentów;
 19. Działania na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijanie kontaktów i współpracy między społeczeństwami;
 20. Działania na rzecz osób starszych;
 21. Promocja i organizacja wolontariatu;
 22. Działalność wspomagająca technicznie, szkoleniowo, informacyjnie lub finansowo organizacje pozarządowe;
 23. Działalność charytatywna.

Zarząd Fundacji

grzes_3-large

Grzegorz Kotoro

Prezes Zarządu

g.kotoro@poprostu.org
+48 609 96 77 34

 • Ukończył studia na kierunku stosunków międzynarodowych w zakresie dyplomacji, później studia ekonomiczne. Emerytowany żołnierz służb specjalnych elitarnej jednostki GROM uczestniczący w wielu misjach międzynarodowych – odznaczony wieloma odznakami i orderami. Od wielu lat zajmujący się profilaktyką zdrowia a w szczególności rakiem jelita grubego – były Dyrektor Zarządzający w Europacolon Polska. Koordynator i pomysłodawca różnych projektów z zakresu onkologii i seksuologii. Uczestnik szkoleń i warsztatów w Polsce i zagranicą. Prowadził wiele konferencji i wydarzeń jako moderator i prelegent na arenie europejskiej, w tym w Parlamencie Europejskim.

po-postu-zdj-o-fundacji

Przemysław Kotorowicz

Wiceprezes Zarządu

 • Studiował ekonomię, informatykę, zarządzanie jak również rolnictwo na prestiżowych uczelniach. Ukończył szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Na stałe mieszkający i pracujący w Irlandii oraz zajmujący się w stowarzyszeniach non-profit profilaktyką przeciwnowotworową.

Rada ekspertów Fundacji

IMG_4656

Prof. dr hab. n med. Adam Dziki

Przewodniczący Rady Ekspertów sekcji Onkologicznej

 • Chirurg, kieruje Kliniką Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej – specjalizującej się w operacjach jelita grubego – w szpitalu przy placu Hallera w Łodzi. Jeden ze 100 honorowych członków prestiżowego amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów. Właściciel szpitala – Powiatowe Centrum Zdrowia w Brzezinach. Kierownik I Katedry chirurgii Uniwersytetu Medycznego. Konsultant wojewódzki ds. Chirurgii Ogólnej dla Województwa Łódzkiego. Jest także eksstypendystą Fullbrighta, otrzymał propozycję prowadzenia nowojorskiego szpitala Memorial Sloan-Kettering Cancer Center. Autor wielu publikacji i badań.

w

Wiesław Sokoluk

Przewodniczący Rady Ekspertów sekcji Seksuologicznej

 • Pedagog, seksuolog, superwizor PTS. Przez wiele lat współpracował z towarzystwem Rozwoju Rodziny, Programem Narodów Zjednoczonych ds. rozwoju (UNDP), Funduszem Ludnościowym Narodów Zjednoczonych (UNFPA), Krajowym Centrum ds. AIDS przy realizacji programów dotyczących zdrowia seksualnego. Autor licznych publikacji i książek, w tym metodologicznych dla nauczycieli. Wykładowca i szkoleniowiec.

BiancaIza

Bianca-Beata Kotoro

Przewodnicząca Rady Ekspertów / Zarządzająca

b.kotoro@poprostu.org
+ 48 602 725 978

 • Psychoseksuolog, psychoonkolog, terpapeuta, psycholog społeczny. Z pierwszego wykształcenia artysta grafiki i projektant wnętrz. Pracuje miedzy innymi w Instytucie Psychologiczno-Psychoseksuologicznym Terapii i Szkoleń „BEATA VITA” w Warszawie. Autor wielu artykułów i książek z zakresu psychologii, seksuologii i sztuki. Laureat kilku prestiżowych nagród. Od wielu lat ekspert w audycjach oraz programach radiowych i telewizyjnych. Jako pierwsza w Polsce przed laty zajęła się kompleksowym podejściem do pacjentów z wyłonioną stomią a w szczególności do ich powrotu do życia społecznego i intymnego. Szkoleniowiec i wykładowca.

BiancaIza_101

dr n. hum. Izabela Fornalik

 • Wiceprzewodnicząca Rady Ekspertów sekcji Seksuologicznej. Pedagog specjalny, edukator seksualny, wykładowca i szkoleniowiec. Główny specjalista w Polsce od seksualności osób niepełnosprawnych intelektualnie.
ldziki

dr hab. n. med. Łukasz Dziki

 • Proktolog, chirurg. Członek zespołu Chirurgicznego Centrum Leczenia jelit w Brzezinach. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie medycznym w Łodzi z zakresu chirurgii i żywienia klinicznego.
danuta-large

dr inż. Danuta Gajewska

 • Przewodnicząca Rady Ekspertów sekcji Profilaktycznej. Specjalistka w zakresie żywienia człowieka i dietetyki, adiunkt w Katedrze Dietetyki SGGW. Prezes Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Na co dzień współpracuje z poradniami specjalistycznymi: gastroenterologii, nefrologii i nadciśnienia tętniczego.

  Jest konsultantką programów edukacyjnych na temat profilaktyki i dietoterapii otyłości oraz chorób układu sercowo-naczyniowego, skierowanych do młodzieży i dorosłych. Aktywnie działa na rzecz rozwoju dietetyki i podniesienia rangi zawodu dietetyka w Polsce i Europie.

agnieszka

Agnieszka Fiedorowicz

 • Dziennikarka specjalizująca się w tematyce naukowej i zdrowotnej. Współpracuje z miesięcznikami Focus, Elle, magazynem Integracja i portalem niepełnosprawni.pl. Laureatka nagrody Pióro Nadziei 2010 Amnesty International Polska dla dziennikarzy piszących o prawach człowieka, za tekst poświęcony tematyce whistleblowingu (tzw. społecznego donosicielstwa). Trzykrotnie nominowana do Grand Press w kategoriach publicystyka i dziennikarstwo specjalistyczne.

Joanna_Myszkowska_Ryciak_ZD

Dr inż. Joanna Myszkowska-Ryciak

 • Specjalistka w dziedzinie żywienia człowieka i dietetyki. Adiunkt w Katedrze Dietetyki SGGW. Biegła w terapii otyłości, zaburzeniach odżywiania i cukrzycy.
anna_harton

Dr inż. Anna Harton

 • Ekspert Polskiego Towarzystw Dietetyki. Specjalistka w dziedzinie żywienia człowieka i dietetyki, adiunkt w Katedrze Dietetyki SGGW.
kraj

Dr n. med. Leszek Kraj

 • Specjalista hematolog i onkolog kliniczny. Pracuje w Klinice Chorób Wewnętrznych Hematologii i Onkologii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
alicja_dlugolecka1

dr n. hum. Alicja Długołęcka

 • Pedagożka, edukatorka seksualna, doradca rodzinny, autorka wielu prac z zakresu edukacji seksualnej i promocji zdrowia. Adiunkt na Wydziale Rehabilitacji w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z podstaw psychoterapii i rehabilitacji seksualnej. Wykładowczyni na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego i Podstaw Psychoterapii.

Porozmawiajmy o tym, jak możemy Ci pomóc!

Zapraszamy do kontaktu.

Translate »