Naszym głównym celem jest prowadzenie edukacji psychoseksualnej, przeciwuzależnieniowej i profilaktycznej oraz zmniejszenie śmiertelności z powodu raka jelita cienkiego i grubego, poprawa jakości życia chorych oraz szerzenie profilaktyki przeciwnowotworowej.
Celami Fundacji są:
- Działania w kierunku zwiększenia dostępu do rehabilitacji i leczenia osób chorych na raka jelita cienkiego i grubego oraz mających wyłonioną stomię
- Reprezentowanie głosu pacjentów z rakiem jelita cienkiego i grubego oraz ze stomią;
- Profilaktyka oraz leczenie onkologiczne
- Propagowanie i ochrona praw pacjenta;
- Realizowanie kampanii edukacyjnych skierowanych do mediów, specjalistów w dziedzinie ochrony zdrowia, polityków i ogółu społeczeństwa;
- Seksualność osób podczas i po przebyciu chorób nowotworowych;
- Profilaktyka przeciwuzależnieniowa – alkohol, narkotyki, Internet, seks, jedzenie, leki;
- Ochrona i promocja zdrowia, w tym HIV/AIDS;
- Działania i edukacja na rzecz osób niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo;
- Upowszechnianie i ochrona praw mniejszości seksualnych
- Przeciwdziałanie patologiom społecznym
- Działalność na ochronę i rzecz równych praw kobiet i mężczyzn
- Upowszechnianie i ochrona wolności praw człowieka oraz swobód obywatelskich
- Nauka, edukacja, oświata i wychowanie
- Propagowanie zdrowia fizycznego i psychicznego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych;
- Propagowanie i edukacja zdrowego odżywiania się dzieci i dorosłych;
- Pomoc ofiarom katastrof, klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych i wojen w kraju i za granicą
- Upowszechnianie i ochrona praw konsumentów;
- Działania na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijanie kontaktów i współpracy między społeczeństwami;
- Działania na rzecz osób starszych;
- Promocja i organizacja wolontariatu;
- Działalność wspomagająca technicznie, szkoleniowo, informacyjnie lub finansowo organizacje pozarządowe;
- Działalność charytatywna.
Zarząd Fundacji

-
Ukończył studia na kierunku stosunków międzynarodowych w zakresie dyplomacji, później studia ekonomiczne. Emerytowany żołnierz służb specjalnych elitarnej jednostki GROM uczestniczący w wielu misjach międzynarodowych – odznaczony wieloma odznakami i orderami. Od wielu lat zajmujący się profilaktyką zdrowia a w szczególności rakiem jelita grubego – były Dyrektor Zarządzający w Europacolon Polska. Koordynator i pomysłodawca różnych projektów z zakresu onkologii i seksuologii. Uczestnik szkoleń i warsztatów w Polsce i zagranicą. Prowadził wiele konferencji i wydarzeń jako moderator i prelegent na arenie europejskiej, w tym w Parlamencie Europejskim.

Przemysław Kotorowicz
Wiceprezes Zarządu
-
Studiował ekonomię, informatykę, zarządzanie jak również rolnictwo na prestiżowych uczelniach. Ukończył szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Na stałe mieszkający i pracujący w Irlandii oraz zajmujący się w stowarzyszeniach non-profit profilaktyką przeciwnowotworową.
Rada ekspertów Fundacji

Prof. dr hab. n med. Adam Dziki
Przewodniczący Rady Ekspertów sekcji Onkologicznej
-
Chirurg, kieruje Kliniką Chirurgii Ogólnej i Kolorektalnej – specjalizującej się w operacjach jelita grubego – w szpitalu przy placu Hallera w Łodzi. Jeden ze 100 honorowych członków prestiżowego amerykańskiego Towarzystwa Chirurgów. Właściciel szpitala – Powiatowe Centrum Zdrowia w Brzezinach. Kierownik I Katedry chirurgii Uniwersytetu Medycznego. Konsultant wojewódzki ds. Chirurgii Ogólnej dla Województwa Łódzkiego. Jest także eksstypendystą Fullbrighta, otrzymał propozycję prowadzenia nowojorskiego szpitala Memorial Sloan-Kettering Cancer Center. Autor wielu publikacji i badań.

Wiesław Sokoluk
Przewodniczący Rady Ekspertów sekcji Seksuologicznej
-
Pedagog, seksuolog, superwizor PTS. Przez wiele lat współpracował z towarzystwem Rozwoju Rodziny, Programem Narodów Zjednoczonych ds. rozwoju (UNDP), Funduszem Ludnościowym Narodów Zjednoczonych (UNFPA), Krajowym Centrum ds. AIDS przy realizacji programów dotyczących zdrowia seksualnego. Autor licznych publikacji i książek, w tym metodologicznych dla nauczycieli. Wykładowca i szkoleniowiec.

Bianca-Beata Kotoro
Przewodnicząca Rady Ekspertów / Zarządzająca
b.kotoro@poprostu.org
+ 48 602 725 978
-
Psychoseksuolog, psychoonkolog, terpapeuta, psycholog społeczny. Z pierwszego wykształcenia artysta grafiki i projektant wnętrz. Pracuje miedzy innymi w Instytucie Psychologiczno-Psychoseksuologicznym Terapii i Szkoleń „BEATA VITA” w Warszawie. Autor wielu artykułów i książek z zakresu psychologii, seksuologii i sztuki. Laureat kilku prestiżowych nagród. Od wielu lat ekspert w audycjach oraz programach radiowych i telewizyjnych. Jako pierwsza w Polsce przed laty zajęła się kompleksowym podejściem do pacjentów z wyłonioną stomią a w szczególności do ich powrotu do życia społecznego i intymnego. Szkoleniowiec i wykładowca.

dr n. hum. Izabela Fornalik
-
Wiceprzewodnicząca Rady Ekspertów sekcji Seksuologicznej. Pedagog specjalny, edukator seksualny, wykładowca i szkoleniowiec. Główny specjalista w Polsce od seksualności osób niepełnosprawnych intelektualnie.

dr hab. n. med. Łukasz Dziki
-
Proktolog, chirurg. Członek zespołu Chirurgicznego Centrum Leczenia jelit w Brzezinach. Prowadzi zajęcia na Uniwersytecie medycznym w Łodzi z zakresu chirurgii i żywienia klinicznego.

dr inż. Danuta Gajewska
-
Przewodnicząca Rady Ekspertów sekcji Profilaktycznej. Specjalistka w zakresie żywienia człowieka i dietetyki, adiunkt w Katedrze Dietetyki SGGW. Prezes Polskiego Towarzystwa Dietetyki. Na co dzień współpracuje z poradniami specjalistycznymi: gastroenterologii, nefrologii i nadciśnienia tętniczego.
Jest konsultantką programów edukacyjnych na temat profilaktyki i dietoterapii otyłości oraz chorób układu sercowo-naczyniowego, skierowanych do młodzieży i dorosłych. Aktywnie działa na rzecz rozwoju dietetyki i podniesienia rangi zawodu dietetyka w Polsce i Europie.

Agnieszka Fiedorowicz
-
Dziennikarka specjalizująca się w tematyce naukowej i zdrowotnej. Współpracuje z miesięcznikami Focus, Elle, magazynem Integracja i portalem niepełnosprawni.pl. Laureatka nagrody Pióro Nadziei 2010 Amnesty International Polska dla dziennikarzy piszących o prawach człowieka, za tekst poświęcony tematyce whistleblowingu (tzw. społecznego donosicielstwa). Trzykrotnie nominowana do Grand Press w kategoriach publicystyka i dziennikarstwo specjalistyczne.

Dr inż. Joanna Myszkowska-Ryciak
-
Specjalistka w dziedzinie żywienia człowieka i dietetyki. Adiunkt w Katedrze Dietetyki SGGW. Biegła w terapii otyłości, zaburzeniach odżywiania i cukrzycy.

Dr inż. Anna Harton
-
Ekspert Polskiego Towarzystw Dietetyki. Specjalistka w dziedzinie żywienia człowieka i dietetyki, adiunkt w Katedrze Dietetyki SGGW.

Dr n. med. Leszek Kraj
-
Specjalista hematolog i onkolog kliniczny. Pracuje w Klinice Chorób Wewnętrznych Hematologii i Onkologii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

dr n. hum. Alicja Długołęcka
-
Pedagożka, edukatorka seksualna, doradca rodzinny, autorka wielu prac z zakresu edukacji seksualnej i promocji zdrowia. Adiunkt na Wydziale Rehabilitacji w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia z podstaw psychoterapii i rehabilitacji seksualnej. Wykładowczyni na Podyplomowych Studiach Wychowania Seksualnego i Podstaw Psychoterapii.
Porozmawiajmy o tym, jak możemy Ci pomóc!
Zapraszamy do kontaktu.